Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Masina inmatriculata pe numele sotiei dupa decesul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Masina inmatriculata pe numele sotiei dupa decesul sotului

Buna ziua,

Sotul meu a decedat si nu stiu ce anume sa fac si unde sa merg pentru a inregistra masina sotului pe numele meu. Mentionez ca nu am fost casatoriti, avem aceeasi adresa pe buletin si avem o fetita care ii poarta numele.

Multumesc anticipat pentru raspuns!
adica... nu va era sot, ci concubin. Nu aveti cum inregistra masina pe numele dvs. Fetita dvs va fi proprietara masinii, dupa dezbaterea succesiunii. Dumnevoastra o veti conduce si puteti fi trecuta in certificatul de inmatriculare.