Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imprumut
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imprumut

Buna seara . As vrea sa stiu daca dau la cineva un imprumut in banii este valabila o declaratie scrisa si cu martorii la tribunal.Multumesc.
Puteti face un contract de imprumut si sub semnatura privata dar si in forma autentica la notar, acest din urma contract putand constitui titlu executoriu conform Legii 36/1995.
Multumesc pt raspuns.