Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

buna seara!
am divortat in 2004 si acum sant in proces de partaj ,intre timp mi-am cumparat o masina in anul 2007 la care ea nu a contribuit material .mentionez ca avand acelasi domicilu in buletin cu fosta, am locuit in acelasi imobil pana in 2008,dar separati si nu permanent .Acum solicita jumatate din valoarea masinii,are castig de cauza?
daca ati divortat in 2004 si masina ati cumparat-o in 2007, acesta e bunul propriu al dvs, la care dansa nu are drept
nu e bun comun