Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Temei legal Conciliere directa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Temei legal Conciliere directa

Buna ziua,
Doresc sa fac o invitatie la conciliere directa, pentru plata unei sume de bani, insa nu stiu ce articole trebuie sa invoc acum din noul Cod Civil.
Ma poate ajuta cineva?
Este vorba de art.720 ind.1, alin.1, 1.1, 2, 3, 4, 5. din Codul de Procedura Civila.

Adorjan Ramona, Consilier juridic
Multumesc, deci este suficient sa invoc articolele din Codul de procedura civila.
Da, e important ca in convocarea la concilere directa sa anexati copie cui fisa clientului si contract daca aveti.

Bafta.