avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general model contract comodat spatiu comercial sau inchiriere
Discuție deschisă în Contabilitate în general

model contract comodat spatiu comercial sau inchiriere

unde pot gasi un model contract comodat ptr inchirierea unui spatiu comercial sau un model contrct inchiriere?
Cel mai recent răspuns: Flavius1984 , utilizator 18:15, 30 Noiembrie 2011
I. PÃRŢILE CONTRACTANTE
1.1. D ……………………………………………………………….., domiciliat în ……………………………………………., str. ……………………………… nr. ………….., bloc ………., scara ………., etaj ………., apartament ……., sector/judeţ ……………………….., născut la data de (ziua, luna, anul) ……………………………………… în (localitatea) …………………….. sector/judeţ ………………………….., fiul lui ……………………………….. şi al ……………………….., posesorul buletinului (cărţii) de identitate seria ……. nr. …………………….. eliberat de ………………….., cod numeric personal ……………………………, în calitate de comodant, pe de o parte, şi
1.2. D ……………………………………………………………, domiciliat în …………………………………………………, str. ………………………………. nr. ………….., bloc ………., scara ………., etaj ………., apartament ……, sector/judeţ ……………………….., născut la data de (ziua, luna, anul) ……………………………………… în (localitatea) ……………………….. sector/judeţ ……………………………, fiul lui ……………………………. şi al ………………………., posesorul buletinului (cărţii) de identitate seria ……., nr. …………………….. eliberat de …………………………., cod numeric personal …………………………………….., în calitate de comodatar, pe de altă parte,
sau
1.2. S.C. ………………………………………………………………………………………… S.N.C./S.C.S./S.A./S.R.L., cu sediul social în (localitatea) …………………….., str. …………………………………… nr. ……………….., bloc …………., scara ……….., etaj …….., apartament ……., judeţ/sector …………………………………., înregistrată la Oficiul Registrului Comerţului …………………………………….., sub nr. ………………….. din ……………………….., cod fiscal nr. ………………………….. din ………………………….., având contul nr. …………………………………………., deschis la ……………………………………………….., reprezentată de ……………………….., cu funcţia de ……………………, în calitate de comodatar, pe de altă parte,
au convenit să încheie prezentul contract de împrumut de folosinţă (comodat), cu respectarea următoarelor clauze:

Mai departe stabilesti conditiile asa cum doresti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Model contract comodat mi_ta mi_ta Buna seara, va rog frumos daca aveti si imi puteti da si mie un model de contract de comodat pe care sa-l intocmesc intre o persoana fizica si aceeasi persoana ... (vezi toată discuția)
Chitanta de mana electrosystem electrosystem Vreau sa imprumut o suma de bani pentru un timp foarte scurt (2-5 zile). persoana care imprumuta propune sa facem o chitanta de mana. Puteti sa-mi dati un ... (vezi toată discuția)
Donatie de la membru ong dumitruclaudia dumitruclaudia Buna ziua. Am infiintat de curand un ong pentru copii cu boala amiotrofie spinala. Unul din membrii asociatiei (care nu este fondator) vrea sa doneze domeniul ... (vezi toată discuția)