Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general model contract comodat spatiu comercial sau inchiriere
Discuție deschisă în Contabilitate în general

model contract comodat spatiu comercial sau inchiriere

unde pot gasi un model contract comodat ptr inchirierea unui spatiu comercial sau un model contrct inchiriere?
I. PÃRŢILE CONTRACTANTE
1.1. D ……………………………………………………………….., domiciliat în ……………………………………………., str. ……………………………… nr. ………….., bloc ………., scara ………., etaj ………., apartament ……., sector/judeţ ……………………….., născut la data de (ziua, luna, anul) ……………………………………… în (localitatea) …………………….. sector/judeţ ………………………….., fiul lui ……………………………….. şi al ……………………….., posesorul buletinului (cărţii) de identitate seria ……. nr. …………………….. eliberat de ………………….., cod numeric personal ……………………………, în calitate de comodant, pe de o parte, şi
1.2. D ……………………………………………………………, domiciliat în …………………………………………………, str. ………………………………. nr. ………….., bloc ………., scara ………., etaj ………., apartament ……, sector/judeţ ……………………….., născut la data de (ziua, luna, anul) ……………………………………… în (localitatea) ……………………….. sector/judeţ ……………………………, fiul lui ……………………………. şi al ………………………., posesorul buletinului (cărţii) de identitate seria ……., nr. …………………….. eliberat de …………………………., cod numeric personal …………………………………….., în calitate de comodatar, pe de altă parte,
sau
1.2. S.C. ………………………………………………………………………………………… S.N.C./S.C.S./S.A./S.R.L., cu sediul social în (localitatea) …………………….., str. …………………………………… nr. ……………….., bloc …………., scara ……….., etaj …….., apartament ……., judeţ/sector …………………………………., înregistrată la Oficiul Registrului Comerţului …………………………………….., sub nr. ………………….. din ……………………….., cod fiscal nr. ………………………….. din ………………………….., având contul nr. …………………………………………., deschis la ……………………………………………….., reprezentată de ……………………….., cu funcţia de ……………………, în calitate de comodatar, pe de altă parte,
au convenit să încheie prezentul contract de împrumut de folosinţă (comodat), cu respectarea următoarelor clauze:

Mai departe stabilesti conditiile asa cum doresti.