Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Norma de hrana?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Norma de hrana?

Lucres in MApN ca salariat civil si am si eu o intrebare : Mamele care sunt in concediu de crestere a copilului beneficiaza de norma de hrana?
da. vezi legea 80din 1995
raspunsul este da, dar nu l.80/95 este norma care reglementeaza aceasta speta ci un ordin recent al ministrului apararii,din iunie 2004,care prevede ca beneficiaza de acest drept si personalul civil care este in concediu pt. ingrijirea copilului in varsta de pana la 2 ani cu conditia ca in locul acestora,pe perioada concediului,sa nu fie incadrata cu un contract de munca pe perioada determinata o alta persoana.
acest ordin se aplica in minister.
radu,iasi