Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Decizie-Comisia Centr pt Stabilirea Despagubirilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Decizie-Comisia Centr pt Stabilirea Despagubirilor

Buna ziua,
Mama mea, in varsta de 76 de ani este in posesia Decizie nr,xxxx/xx din data de 02.09.2008 - privind acordarea de despagubiri in conditiile Titlului VII-regimul stabilirii si platii despagubirilor aferente imobilelor preluate in mod abuziv din L 247/2005 cu suma de xxxx RON - banii nici pana in ziua de astazi nu sunt in cont.
Am dori sa stim daca vreodata am putea intra in posesia banilor si ce ar trebui sa mai facem pentru aceasta ? #-o
Sa va adresati unui avocat pentru a demara o actiune pe obligatia de a face
Multumesc pentru raspuns dar ma intreb retoric, avand in vedere justitia din Romania si avand in vedere varsta inaintata a beneficiarei, mai merita sa investesti bani si in continuare? (pentru ca pana acum numai bani a investit si nu putini la statutul ei de pensionara),