avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Decizie-Comisia Centr pt Stabilirea Despagubirilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Decizie-Comisia Centr pt Stabilirea Despagubirilor

Buna ziua,
Mama mea, in varsta de 76 de ani este in posesia Decizie nr,xxxx/xx din data de 02.09.2008 - privind acordarea de despagubiri in conditiile Titlului VII-regimul stabilirii si platii despagubirilor aferente imobilelor preluate in mod abuziv din L 247/2005 cu suma de xxxx RON - banii nici pana in ziua de astazi nu sunt in cont.
Am dori sa stim daca vreodata am putea intra in posesia banilor si ce ar trebui sa mai facem pentru aceasta ? #-o
Cel mai recent răspuns: ELISABETA PETRI , utilizator 12:50, 1 Decembrie 2011
Sa va adresati unui avocat pentru a demara o actiune pe obligatia de a face
Multumesc pentru raspuns dar ma intreb retoric, avand in vedere justitia din Romania si avand in vedere varsta inaintata a beneficiarei, mai merita sa investesti bani si in continuare? (pentru ca pana acum numai bani a investit si nu putini la statutul ei de pensionara),

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rog ajutor comunicare text de lege actualizat urgent cassy cassy buna seara ! ma poate ajuta cineva cu HG 527/19 apr. 2006 publicata in M.O. 388/2006 cu textul la zi ? HG 527/2006 priveste contractul cadru si onorariile ... (vezi toată discuția)
Legea 10/2001 IOSUB CRISTI IOSUB CRISTI Speță : ● In anul 2oo7, primarul emite dispoziție prin care se respinge notificarea formulata in baza legii 10/2oo1 , prin care solicitam ... (vezi toată discuția)
Legea 10/2001 si legea 247/2007 reby reby Este posibil sa promovez o actiune in justite pentru a obtine despagubiri pentru imobilele preluate abuziv de stat, daca nu am formulat cerere de acordare ... (vezi toată discuția)