Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu compensatoriu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu compensatoriu

am primit decizia de incetare a muncii iar in ea scrie ca am dreptul la un salariu compensatoriu.in caz de nu il primesc pot sa ma adresez organelor cu acest document?
Daca aveti un document puteti sa solicitati prin instanta plata drepturilor - la sectia litigii munca .
koko1978 a scris:

am primit decizia de incetare a muncii iar in ea scrie ca am dreptul la un salariu compensatoriu.in caz de nu il primesc pot sa ma adresez organelor cu acest document?

Puteti face sesizare la ITM si/sau sa promovati o actiune in instanta pentru ca angajatprul sa fie obligat sa vi-l plateasca . Actiunea se depune la TRibunaul in raza caruia aveti domiciliu si este scutita de plata taxelor judiciare.