Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Acte infiintare firma contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Acte infiintare firma contabilitate

As dori sa stiu care sint conditiile infiintarii unei firme de cotabilitate
Conditiile normale de infiintare, respectiv documentele necesare la infiintarea oricarei societati. Exceptie codul activitatii principale trebuie sa fie activitati de contabilitate, respectiv 6920 cod CAEN. Nu puteti autoriza alte activitati secundare in afara domeniului principal, de exemplu activitati de comert. Puteti face consultanta pentru afaceri si management etc. Societatea trebuie sa fie membra CECCAR, si dupa caz a Camerei Auditorilor Fiscali etc. - a oricaror organisme profesionale in domeniu.

sau puteti opta pentru PFA-contabilate intocmire si semnare bilant contabil pana la cifra de afaceri 35.000 de euro, fara acord CECAR si alte coduri caen inclusiv comert.