Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Proces taxa auto privind inmatricularea fara plata ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Proces taxa auto privind inmatricularea fara plata taxei

Buna ziua,am si eu o nelamurire,sunt din MH si vreau sa intentez procesul pt neplata taxei de inmatriculare la Tg-Jiu,pot da statul in judecata daca rezolv cu cineva de pe raza judetul Gorj sa ma ia in spatiu?
Competenta judecarii acestui gen de cauze este determinata de instanta competenta de la locul emiterii deciziei de calcul. Prin urmare, pentru ca judecata sa se poata desfasura in acea localitate, ar trebui ca decizia de calcul sa fie emisa de Administratia fiscala din acel oras.
buna ziua! ma puteti ajuta cu un model de cerere pentru inmatricularea masinii fara plata taxei auto . adica un model de cerere care trebuie sa o depun la politie si cea de la administratia financiara?
multumesc anticipat!