Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Ocupare post secretar primarie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Ocupare post secretar primarie

spuneti-mi si mie daca stiti va rog dupa sustinerea examenului de ocupare a postului vacant de secretar primarie in cat timp se dau rezultatele examenului si daca raspunsul este unul favorabil in cat timp se preia postul(in cat timp trebuie sa te prezinti la locul de munca).Va multumesc anticipat!
Rezultatele se dau in aceeasi zi, iar dupa comunicarea rezultatului de catre organizator la Primaria respectiva si emiterea dispozitiei de catre primar, depui juramantul si poti incepe slujba.
multumesc mult pentru raspuns dar mai mult vroiam sa stiu cat dureaza formalitatile daca stiti sa-mi spuneti.
scrie in HG nr.611/2008 :)
Din practica, am observat ca intre 10 si 20 de zile, de la data concursului primarii au emis respectivele dispozitii, dupa ce le-au fost comunicate bineinteles rezultatele concursului.
practica e una...actul normativ e alta. am recomandat userului sa studieze actul si nu practica, pentru a-si putea plia nevoile dupa prevederile legale. :)