Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general VINZARE AUTO
Discuție deschisă în Contabilitate în general

VINZARE AUTO

SUNTEM UN SRL SI AVEM CA MIJLOC FIX UN AUTOTURISM AMORTIZAT COMPLET.
VALOAREA CONTABILA ESTE DE 40000 LEI.
PUTEM VINDE ACEST AUTOTURISM CU SUMA MAI MICA DECIT VALOAREA CONTABILA?
MENTIONAM CA SUNTEM PLATITORI DE TVA.
CARE ESTE PROCEDURA? ACT NORMATIV.
MULTUMESC!
DA ,se poate vinde la orice valoare ,find amortizat. ,si se emite factura.
se poate vinde la orice pret... si pentru evitarea oricaror "discutii" ulterioare, pretul sa rezulte dintr-un raport de evaluare, iar hotararea de vanzare sa o ia aga.