avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

am si eu o intrebare daca nevasta ma abandonat pe mine si copil cine are dreptul la copil dupa ce depun cererea de divort cine are dreptul la copil
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 08:13, 7 Decembrie 2011
:-/ Amandoi, ca doar e copilul amandurora. Ce inseamna v-a abandonat pe dvs si copil ?
copilul este incredintat ambilor parinti acum dar daca mama l-a abandonat el va avea la dvs domiciliul si mama va fi obligata la plata unei pensii de intretinere

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara lili5 lili5 sotul meu, cu care sunt in divort si cu care am un fiu de 11 luni are o fiica dintr-o casnicie anterioara. nu ii plateste pensie alimentara de 10 ani, fiica ... (vezi toată discuția)
Divort in lipsa camyda camyda Sunt separata de sot de cateva luni, locuind in prezent la parintii mei. Poate sotul meu sa divorteze fara ca eu sa fiu anuntata? Adresa din CI este cea a ... (vezi toată discuția)
Pensia alimentara ContSters191375 ContSters191375 As dori sa stiu daca e normal sa platesc pensie alimentara dat fiind faptul ca unul din copii a ramas la mine iar celalalt la tata.Doresc sa precizez ca ... (vezi toată discuția)