Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

am si eu o intrebare daca nevasta ma abandonat pe mine si copil cine are dreptul la copil dupa ce depun cererea de divort cine are dreptul la copil
:-/ Amandoi, ca doar e copilul amandurora. Ce inseamna v-a abandonat pe dvs si copil ?
copilul este incredintat ambilor parinti acum dar daca mama l-a abandonat el va avea la dvs domiciliul si mama va fi obligata la plata unei pensii de intretinere