Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de poluare

Buna Ziua
am o mica nelamurire
In anul 2009 cind am adus 2 camioane secand-hand,am platit dupa cum spune decizia emisa de adm. financiara taxa de poluare nu taxa de prima inmatriculare.
Intebarea epot cere sa imi restituie bani?specific pe decizie scrie taxa de poluare.
Multumesc
Inainte de intrarea in vigoare a OUG nr. 50 din 2008 se numea taxa de prima inmatriculare. Ulterior aceasta a devenit taxa de poluare.
Raspunsul este afirmativ, formulati cerere de restituire catre AFP. Cand primiti raspunsul formulati contestatie in instanta.

Succes!
Marian Senchiu, Avocat