Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... sediu secundar.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

sediu secundar.

Vreau sa infiintez un S.R.L. care va avea sediul social fara activitate si pentru inceput un sediu secundar care va avea activitate.
Intrebarile mele sunt:
1. Daca nu declar sediul secundar odata cu inregistrarea societatii, la ce interval de timp trebuie sa il declar?
2. Cresc costurile daca il declar ulterior, fata de inregistrarea lui odata cu societatea?
3. Pot sa desfasor activitate in spatiul respectiv pana la inregistrarea lui (a viitorului sediu secundar)?
4. Unde trebuie inregistrat mai exact sediul secundar?

1. In cazul in care la sediu nu se va desfasura nicio activitate, punctul de lucru va trebui deschis inainte de inceperea oricarei activitati.

2. Da.

3. Puteti, dar intr-o totala ilegalitate.

4. Oriunde credeti ca veti putea desfasura obiectul de activitate al firmei.
inregistrarea o faceti la ORC si FINANTE costuri 250 lei taxe ORC.