avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... sediu secundar.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

sediu secundar.

Vreau sa infiintez un S.R.L. care va avea sediul social fara activitate si pentru inceput un sediu secundar care va avea activitate.
Intrebarile mele sunt:
1. Daca nu declar sediul secundar odata cu inregistrarea societatii, la ce interval de timp trebuie sa il declar?
2. Cresc costurile daca il declar ulterior, fata de inregistrarea lui odata cu societatea?
3. Pot sa desfasor activitate in spatiul respectiv pana la inregistrarea lui (a viitorului sediu secundar)?
4. Unde trebuie inregistrat mai exact sediul secundar?


Cel mai recent răspuns: afaceriiolden , utilizator 22:12, 7 Decembrie 2011
1. In cazul in care la sediu nu se va desfasura nicio activitate, punctul de lucru va trebui deschis inainte de inceperea oricarei activitati.

2. Da.

3. Puteti, dar intr-o totala ilegalitate.

4. Oriunde credeti ca veti putea desfasura obiectul de activitate al firmei.
inregistrarea o faceti la ORC si FINANTE costuri 250 lei taxe ORC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un alt srl - e o solutie buna? Cristina Vasile Cristina Vasile Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri: 1. Cat dureaza si cat costa desfiintarea unui sediu secundar? Va intreb pentru ca acel sediu vreau sa ... (vezi toată discuția)
Transfer firma dintr-un judet in altul anitsirc anitsirc Buna! Pot sa am firma pe un judet si sa desfasor activitate si in alte judete? Cum se face transferul firmei dintr-un nudet in altul? Ma intereseaza sa ... (vezi toată discuția)
Sediu sau punct de lucru adrian_xro adrian_xro Am o nelamurire in legatura cu sediul si punctul de lucru al unei societati 1)daca fac maine acte pt SRL si trec un apartament ca sediu ce pot sa fac ceva in ... (vezi toată discuția)