Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... accident de munca
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

accident de munca

in timpul programului angajatul face infarct miocardic.intrebari:
1 este accident de munca?
2 poate solicita despagubiri angajatorului?
cu multumiri
Cred ca a trecut cam mult timp de la eveniment, si o cercetare acum, sigur va fi in favoarea angajatorului
Am un mare defect, desi sunt platita de angajator, eu tin partea lucratorilor ! Asta pentru ca daca EU nu-mi fac treaba bine, un om poate sa moara, si ma mustra constiinta!