Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... penalul tine in loc civilul ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

penalul tine in loc civilul ?

Daca ca asigurat am reparat o masina la un service auto,asiguratorul nu a efectuat plata reparatiei iar service-ul auto mi-a trimis somatie de plata.Eu la randul meu am facut plangere penala catre asigurator.Va rog sa-mi spuneti daca procesul penal deschis de mine asiguratorului tine pe loc somatia de plata emisa de service-ul auto.Multumesc
simpla depunere a unei plingeri penale nu semnifica deschiderea unui proces penal. astfel incit service-ul isi poate continua recuperarea creantei.
Sunte-ti sigur de ce afirmati ? Sunt persoane care spun altceva
incercati in instanta si veti vedea cine are dreptate :) sau platiti un avocat si in mod sigur veti aprecia o opinie pentru care ati dat bani :)