Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Contract drept de autor
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Contract drept de autor

Buna seara, am incheiat si eu un contract de drept de autor in martie 2011, si am avut prima activitate in noiembrie iar primi bani i-am primit in decembrie, intrebarea mea este ce taxe trebuie sa achit eu ca autor,si daca trebuia sa declar eu acest contract sau beneficiarul contractului,exista vreo data limita pana cand trebuie sa declar acest contract,si daca da exista vreo penalizare sau amenda,va multumesc.
Ghid util pentru veniturile din drepturi de autor:
www.avocatnet.ro/content/art...
L.C.