avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare sau corectie la revisal 508 ??
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare sau corectie la revisal 508 ??

Buna ziua,

Sal incadrare 1000 lei spor 10%(negociate in CIM)
Plata in acord, respectiv 75% realizari deci salariu realizat 750 + sp 75

In revisal 506 am transmis sal incadrare 1000 lei+spor realizat 75 lei
Cum procedez in noul revisal ? Introduc sal.incadrare 1000 lei +sp10%.(chiar daca pe stat iese altceva ,ptr ca plata se face in functie de realizari.
Intru pe modificare sau pe corectie, ca de fapt as vrea sa corectez datele introduse anterior(mentionez ca am transmis revisalul ptr luna august si pentru luna septembrie cu sporuri diferite).
"Data la care produce efecte" - ce data trec?

Alte discuții în legătură

Completare revisal : salariu incadrare sau realizat? Silvia Dumitru Silvia Dumitru Buna ziua, Revin cu rugamintea sa ma ajutati (am postat subiectul in alt topic dar nu mi s-a raspuns) 1.Pentru luna august avem : Ex.Salariu incadrare = ... (vezi toată discuția)
Spor la salariu divele divele Daca se acorda un spor la salariu, care nu este permanent, cum se trece in revisalul nou? (vezi toată discuția)
Revisal nou - sporuri atenastef atenastef Buna ziua, O intrebare referitor la sporurile care trebuiesc introduse in Revisal 5.0.6. . societatea noastra acorda : - spor de fidelitate, procent in ... (vezi toată discuția)