avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal 5.0.8
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal 5.0.8

Am salvat baza de date din revisal 5.0.6 pe un stick, si am dezinstalat programul. L-am instalat pe cel nou 5.0.8, dupa care am restaurat baza de date. Insa am o mica problema, cand m-am dus sa vad raportul pe fiecare salariat imi arata la interval de vechime perioade care nu sunt corecte, adica de pe 01.08.2011, la toate, cu toate ca in revisalul vechi imi arata corect
Tin sa mentionez ca eu nu am mai modificat nimic, doar am salvat baza de date din vechea in cel nou.
Cum sa fac sa le corectez sa fie cele corecte?
Cel mai recent răspuns: serbanramona82 , utilizator 18:42, 9 Decembrie 2011
Asa au gandit ei, ca indiferent de modificarile anterioarei datei de 01.08.2011, intervalul de vechime incepe cu aceasta data...!!!
Situatia este generala si nu merge corectata.
In orice program ai lucra, exista o regula de baza, salvarea facuta in versiunea X se restaureaza tot in versiunea X; altfel exista sanse mari sa nu mai ai aceeleasi date dupa restaurare.
Cel mai simplu ar fi sa restaurezi tot in 5.0.6 si sa faci ulterior faci upgrade.

Lamuriti-ma si pe mine va rog:
1. Eu procentual am 5% spor vechime la 804 salar= 40,2lei luna, eu in stat trec 40, dar la raport in revisal apare 40.2 lei? Ce fac, las asa?

2. un salariat si-a schimbat functia din 01.09.2011, dar cine a completat revisalul la trecut de pe 01.10.2011, am incercat sa modific data dar tot data gresita imi apare, cum sa fac?

Multumesc persoanelor care imi raspund

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Instalarea versiunii 508 invictus_ln invictus_ln la instalarea versiunii 508, am urmat pasii indicati pentru dezinstalarea 506 dar nu am dat o salvare inainte. acup problema este ca nu mai regasesc daza de ... (vezi toată discuția)
Trensmitere revisal magnectical magnectical Buna ziua. Cred ca am o problema cu revisalul nou. Am transmis la ITM contractele active si suspendate preluate prin versiunea 5.0.6., la inceputul lunii ... (vezi toată discuția)
Revisal varianta 5.0.8 lili2003stoica lili2003stoica am dezinstalat varianta 5.0.6, am instalat varianta 5.0.8, conform instructiunilor; am constatat ca mi s-au preluat toti salariatii cu o eroare : in contracte ... (vezi toată discuția)