Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... minorii pot fi proprietari ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

minorii pot fi proprietari ?

Buna seara , as dori sa stiu daca pot achizitiona o proprietate pe numele fiului meu in varsta de 5 luni. Multumesc
NU!!!!!!!!!!
Numai persoanele majore ,pot fi semnatare de documente autentificate prin care se tranzactioneaza bunuri mobile/imobile