Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... inregistrare la administratie a unei intreprinderi ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

inregistrare la administratie a unei intreprinderi individuale

Buna ziua,

In cursului anului 2011 ( octombrie) a fost eliberata de la Registrul Comertului o intreprindere individuala. Exista vreo obligatie a inregistarii acesteia la administratia financiara daca pana la aceasta data nu a inregistrat niciun venit? O pot inregistra acum in luna decembrie si pana cand ?
Mergeti la Administratia Financiara si sa sa depuneti declaratia de venit estimat 220 in termen de 15 zile de la infiintare.Dupa aceea trebuie sa mergeti sa incheiati un contract de a sigurare cu Casa de sanatate , suma la care veti plati 5.5% este suma din Declaratia de venit estimat si la Casa de Pensii ( daca nu aveti si un contract de munca ) si veti plati 31.3% din suma asigurata.