Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime in munca

buna seara am lucrat in zootehnie 2 ani si 1 la cultura mare [cimp }inainte de revolutie as dori sa stiu cita vechime ar trebui sa mi se treaca in cartea de munca VA MULTUMESC ANTICIPAT
In carnetul de munca , ar trebui sa vi se inscrie toate perioadele lucrate ... in speta, 2ani lucrati in zootehnie si 1 an la cultura , adica 3 ani ...

Cum ati lucrat in acea perioada si unde ?
am lucrat in zootehnie somes guruslau jud salaj am adun adeverinta si la serviciu mi au trecut o vechime totala pe astia 3 ani de un an si 2 luni va rog sa mi spuneti ce pot sa fac ?persoana care mia operat atunci cind am adus hirtia dinsalaj nu mai lucreaza a plecat in pensie va multumesc
Cine a emis acea adeverinta si ce scria in aceasta ? ..
nu stiu eczact ca este cam de mult dar cind mi_am cerut vechimea eu stiam ca am mai mult si de fapt exact cu cit au trecut mai putin era .Pe adeverinta din ce imi aduc aminte ere trecuta perioada in care am lucrat cu numarul dr zile plus normele ca asa era la cultura iar in zoo sasariul aferent
Se pare ca nu s-a indeplinit acele norme si raportate la norma pe care trebuia s-o indepliniti a reiesit o vechime in munca mai putina ...