Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... intrare in barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

intrare in barou

sunt agent de politie, avand calitate de organ de politie judiciara de peste 5 ani, absolvent al facultatii de drept cu diploma de licenta si master . In prezent sunt anul IV la doctorat -in drept penal .
Care ar fi conditiile de intrare in barou.
multumesc
Cititi Legea 51/1995 profesiei de avocat, republicata in 2011, aveti acolo toate conditiile.
multumesc