Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cumul de functii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cumul de functii

buna.sunt angajat consilier juridic la spital fiindu-mi bagate in fisa postului toate atributiile compartimentului achizitii.As putea sa fac cumul de functii consilier juridic+achizitii?
Deja faceti cumul de functii .... consilier juridic + achizitii , datorita sarcinilor incluse in fisa postului.
In practica unor institutii bugetare se poarta ca in fisa postului unui consilier juridic sa fie introduse si atributii legate de achizitiile publice.
asta stiu dar eu va intreb daca nu ar fi normal sa fiu si platit pt acest lucru?
Pentru cumul de functii se poate acorda un spor la salariul de baza.
Eu asta fac . Sunt cons.jr. si fac tot ce tine de aceasta profesi si sunt si seful departamentului de achizitii publice . Pentru faptul ca am cumul de functii mi s-a mai adugat cateva clase la salariu