avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... obstructionare-limitare-ingradire acces la o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

obstructionare-limitare-ingradire acces la o proprietate privata

Buna ziua,

Am o boxa proprietate privata la subsolul blocului unde locuiesc. Tot la subsol sunt si locuri de parcare.
In fata boxei mele tot parcheaza un vecin o masina (nu e prevazut loc de parcare in acel loc) limitandu-mi accesul la boxa (am bunuri personale de transportat)
Am facut sesizare la politie dar cei de acolo nu stiu de ce natura e fapta.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 11:11, 12 Decembrie 2011
de natura civila.. trebuie sa dati in judecata vecinul
politia nu poate lua nicio masura?...amenda, atentionare, etc
vreau sa evit sa ajung in instanta.
se pare ca nu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ocupare abuziva parcare rezidentiala privata Iosimdr Iosimdr Locuim intr-un bloc cu 6 apartamente care dispune de 6 locuri de parcare primite de fiecare pe baza de contract de vanzare-cumparare. Parcarea reprezinta cota ... (vezi toată discuția)
Bună seara! locuiesc într-un bloc cu parcare privata cu bariera. ... Bungee Bungee Bună seara! Locuiesc într-un bloc cu parcare privata cu bariera. Locul meu de parcare (pt care detin cf) este obstructionat mereu de către vecinul care ... (vezi toată discuția)
Pot pune un teu pe un loc de parcare aflat pe terenul din jurul blocului ? pref0022 pref0022 Buna ziua. Doresc să aflu daca din punct de vedere legal pot pune un teu pe un loc de parcare aflat pe terenul din jurul blocului ? Blocul este situat pe un ... (vezi toată discuția)