Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... obstructionare-limitare-ingradire acces la o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

obstructionare-limitare-ingradire acces la o proprietate privata

Buna ziua,

Am o boxa proprietate privata la subsolul blocului unde locuiesc. Tot la subsol sunt si locuri de parcare.
In fata boxei mele tot parcheaza un vecin o masina (nu e prevazut loc de parcare in acel loc) limitandu-mi accesul la boxa (am bunuri personale de transportat)
Am facut sesizare la politie dar cei de acolo nu stiu de ce natura e fapta.

Multumesc
de natura civila.. trebuie sa dati in judecata vecinul
politia nu poate lua nicio masura?...amenda, atentionare, etc
vreau sa evit sa ajung in instanta.
se pare ca nu...