Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Am deschis actiune de divort in septembrie 2011 cu primul termen in septembrie 2012,sotul meu nu crede si vrea sa mearga la notar sa deschida si el.Se poate sa deschida si el in timp ce eu am deschisa actiunea?
Merge degeaba la notar daca dvs nu va prezentati. Sotul poate depune cerere de preschimbare a termenului daca nu-i convine ca primul termen sa fie peste un an
Vreti amandoi sa divortati? Aveti copil minor?
`Eu am deschis actiunea de divort cu scopul de a-l face sa renunte la relatia extraconjugala pe care o are si sa-si revina sa se intoarca alaturi de mine si cei doi copii pe care ii avem,dar se pare ca el are totusi alte intentii.
:O stiam ca scopul actiunii de divort.. e sa divortati, nu sa-l aduceti acasa. Ca sa-l aduceti inspre dvs, trebuia sa actionati altfel, nu in instanta :D