Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Prioritate de dreapta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Prioritate de dreapta

Sa ne inchipuim o localitate in care exista drumuri asfaltate si ne-asfaltate si o sumedenie de intersectii nedirijate. As dori sa va intreb cum se abordeaza ideea prioritatii de dreapta la intersectia intre doua strazi - una asfaltata, iar cealalta nu, amandoua strazi locuite, cu case si oameni (identice, mai putin calitatea drumului).

Multumesc anticipat
Revin cu ceva nou. Recent s-a trasat linie continua inainte si dupa intersectie !!! Daca pun si indicator cu depasirea interzisa o sa fie o intersectie nedirijata perfecta !!!