Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recurs

intampinarea la recurs o adresez tribunalului sau curtii de apel.pot sa o depun la tribunal sau trebuie sa o trimit prin posta la curtea de apel?
intimpinarea o trimiteti la dosarul de recurs.
recursul - ca si cale de atac - se depune la instanta a carei hotarire o atacati.
ati primit citatie la recurs?
daca da atunci trimiteti intampinarea acolo unde ati primit citatia, reiese din intrebare ca e vorba de curtea de apel; o trimiteti prin posta sai o depuneti al regsitratura
precizati numarul de dosar
si cum o timbrez?
nu timbrati nicicum, timbrarea o face partea adversa care a declarat recursul, nu dvs.
sau vreti defapt sa declarati dvs. recurs? intimpinarea o face partea care nu a declarat recursul. despre ce vorbiti?

deci nu trebuie sa timbrez intampinarea la recurs si nici sa platesc taxa de timbru?