Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general factura fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

factura fiscala

a-si dori sa stiu daca o persoana care are un if si nu este platitor de tva poate emite factura fiscala catre un ii,pfa,if si daca acesta din urma isi poate inregistra in contabilitate aceasta factura.mentionez ca domeniul de activitate al if este comert cu produse cosmetice
da se poate emite factura, fara nici un fel de probleme, la fel se poate inregistra in contabilitatea singurul aspect care este diferit este acela ca nu se poate deduce TVA-ul