Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... timp de redactare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

timp de redactare

buna ziua! cat timp dureaza redactarea unei hotarari judecatoresti? am av ultima infatisare in data de 3 noiembrie si pana pe 13 dec nu am primit hotararea. este normal??
Hotararile civile se redacteaaza in 30 de zile de la pronuntare si apoi se comunica partilor.
Verificati in prealabil la arhiva instantei daca hotararea a fost redactata, iar daca inca nu este redactata, formulati o cerere pentru urgentarea redactarii hotararii.
Va multumesc pt raspuns! Astazi am primit hotararea.