Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendare pentru furt, apoi prins conducand ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendare pentru furt, apoi prins conducand autoturismul sub influenta alcoolului

Salut
Am o nedumerire care ma cam macina.Acum doua saptamani am fost prins baut la volan cu 0,60 in aerul expirat#-o,insa alcoolul din sange cred ca era in scadere avand in vedere ca momentul in care m'am oprit din baut si momentul in care ma oprit politia este despartit 4 ore,asta vor dovedi analizele.
Insa problema este ca eu mai am o suspendare pentru furt.#-o
Se vor intalni una cu alta?
Va multumesc
se vor intilni sub aspectul concursului de infractiuni ceea ce va duce la majorarea pedepsei aplicate prin aplicarea unui spor, daca judecatorul considera ca sunteti pericol social.
conteaza alcoolemia din sange la data recoltarii probelor (cele 2 recoltari facute la interval de 1 h) insa 0.6 in etilotest in mod sigur va duce la peste 0,8 in sange.