Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proces verbal de punere in posesie, teren in doua ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proces verbal de punere in posesie, teren in doua comune.

Neputand sa-mi fie retrocedate integral 41,8 ha in comuna T, comisia locala din comuna T a hotarat retrocedarea a 22,8 ha in comuna T si a 19 ha in comuna D, la 11 km de T.
Primaria comunei T a intocmit procesul verbal de punere in posesie pt. 41,8 ha cu semnaturile primarului si secretarului din comuna T.
Este corect ?
Nu sunt necesare procese verbale separate in fiecare din comunele T si D ?
Impozitul pe teren agricol se plateste la fiecare comuna !
Vor fi necesare doua titluri de proprietate ?
Va multumesc !
Se emite un singur titlu pe toata suprafata validata. Dumneavoastra mergeti cu titlul de proprietate la ambele comune si completati declaratii de impunere pentru terenurile situate pe raza fiecareia dintre aceste comune.