Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Garantie auto - cat poate sta in service autoturismul ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Garantie auto - cat poate sta in service autoturismul nou?

Buna ziua, am urmatoarea problema: am achizitionat in aprilie un autoturism nou, dar pe parcursul a 7 luni am intrat cu ea in service de 4 ori. Ultima data in 28.11.2011, iar nici pana in prezent nu am primit autoturismul, ci doar promisiuni ca se rezolva. Defectul masinii este unul grav care pune in pericol siguranta, si masina a fost adusa la ei pe platforma de doua ori. Precizez ca de la ai am primit o masina ca sa pot merge in aceasta perioada. M-ar intersa ce pot face si care sunt pasii care sunt necesari pentru a refuza aceasta masina.
Multumiri anticipate pentru ajutor
Buna, am si eu o problema asemanatoare. Te rog sa-mi spui cum ai rezolvat-o tu!
Multumesc!
I-am dat in judecata!