Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cesiune firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cesiune firma

buna seara
ce parere aveti si ce probleme credeti ca ar putea aparea
daca ai concesionat o firma cu datorii doar la finante de 1 miliard lei
sau daca ai cesionat 3 firme cu datorii pe fiecare de in jur de 1-2 miliarde
deci pana intr o suta de mii euro si excluzand discutia despre stopajul la sursa
al salariatiilor ? pana la urma nu e evaziune si nu este penal sa aduni datorii la finante excluzand stopajul angajatilor si sa nu le poti plati cu atat mai mult cu cat numai esti tu administrator si asociat , ce parere aveti ?
va multumesc
Daca e vorba de o singura firma,poate ca da, dar la 3 e deja altceva.
in cazul in care este vorba de 3 firme cesionate fiecare cu datorii in jur de 1 miliard si jumatate ce probleme credeti ca ar putea aparea ? credeti ca ar putea aparea si probleme de natura penala ? si ma confrunt cu problema ca noile administratii financiara de care apartine firma conform noului sediu nu vrea sa primeasca dosarele ce as putea sa fac ?
va multumesc f mult