Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... art 198 C.pr.pen art.176 alin.1 lit.e C.pr.pen
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

art 198 C.pr.pen art.176 alin.1 lit.e C.pr.pen

as dori sa stiu si eu ce prevad aceste articole deoarece am primit aceasta citatie dupa 3 luni de la terminarea procesului si dupa ce s a dat sentinta.citatie vine de la o sectie de politie nu de la tribunal.ce prevad aceste articole si ce se intampla in caz de neprezentate deoarece eu nu sunt in tara si nu am cum sa ajung.va multumesc
Omorul deosebit de grav-art. 176 C. penal; Actul sexual cu un minor-art. 198 Cod penal.
In ce calitate ati fost citat? Martor, invinuit?

Edital ter :

198 Cod proc. pen. - amenda judiciara
176 Cod proc. pen. alin. e) - partea citata are dreptul la un aparator

Mea culpa, am crezut ca sunt art din codul penal .

Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator
Altceva ce mai scrie?
198 Cod proc. pen. prevede amenda judiciara
176 Cod proc. pen. alin. e) prevede ca partea citata are dreptul la un aparator
m am prezentat la proces.pana cand sa dat sentinta.fapta este furt calificat,procesul s a incheiat si repet m am prezentat de fiecare data.in calitate de invinuit.
karmyrafy, utilizator
Romaneste stiti? ce mai scrie pe citatie?
Eu pot doar sa banuiesc ca e vorba de alta fapta, si sunteti chemat sa dati declaratii, fie in calitate de autor, fie in calitate de martor.

Edit later: deci ca invinuit. E vorba e alta fapta. Felicitari!
Ana-Maria Dutescu, Avocat
pe citatie scrie doar ca sunt chemat la organul de politie in calitate de invinuit dar nu stiu de ce deoarece cum am mai spus procesul s-a terminat am fost prezent la toate sedintele,alte fapte nu mai am.chiar nu stiu la ce sa ma astept,si repet as dori sa stiu la ce sa ma astept deoarece nu pot ajunge la termenul fixat de dumnealor