Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revenire la norma intreaga de lucru 8h/zi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revenire la norma intreaga de lucru 8h/zi

Buna dimineata!

Salariatul unei institutii de stat a solicitat in luna septembrie modificarea normei de lucru de la 8h/zi la 4h/zi. Acesta doreste sa revina la norma intreaga incepand cu luna ianuarie. Se poate?
Multumesc!
Se poate numai cu acordul angajatorului ...
Exact cum a solicitat sa treaca de la norma intreaga la jumatate, se poate si invers.
Multumesc pt raspunsuri