Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... masina sechestrata
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

masina sechestrata

am o masina care am data la un prieten sa plece in strainatate si a fost prins in belgia cu niste lucruri furate si au sechestrat masina si pe om nu. ce pot face pentru a recupera masina?precizez ca masina este achizitionata in leasing.mulumesc mult
Detaliati conditiile si termenii in care ati "dat masina la un prieten"
Daca ati imprumutat masina fara incheiere de document care sa prevada obligatii reciproce,
inseamna ca ati consimtit sa va a sumati un risc,care din pacate s-a materializat
De esenta trebuie demonstrat existenta unui mandat tacit, referitor la dreptul de folosinta al autovehicului, care sa se rezume la o activitate licita.