avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale PROCES CIVIL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

PROCES CIVIL

Buna ziua,
Va rog frumos daca poate cineva sa ma indrume in legatura cu o factura la furnizor de 7500 ron din care s-a achitat 3500 de ron ,restul de 4000 fiind marfa deteriorata pe parcursul unei colaborari de 1 an de zile,furnizorul vrea sa ma dea in judecata pt neplata,nu vrea sa faca factura de minus chiar daca l-am averizat verbal de mai multe ori.Vreau sa stiu ce consecinte ar putea fi sau cum sa procedez in cazul unui eventual proces.Precizez ca nu exista bunuri de executat iar firma nu are profit.Pe parcursul colaborarii cu furnizorul i-am achitat la timp facturi de peste 150.000 de roni si am fost corect intotdeauna.VA MULTUMESC

Alte discuții în legătură

Factura furnizor raulTM raulTM Buna ziua, Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati in aceasta problema;Detin un SRL si am probleme cu un furnizor care nu vrea sa-mi faca factura de retur pe ... (vezi toată discuția)
Eroare bilant 30.06.2011 demiankiki demiankiki Buna ziua Saptamana trecuta am depus bilantul si azi m-au sunat de la finante sa ma anunte ca s-a prelucrat bilantul depus dar cu ... (vezi toată discuția)
Consecinte inchidere magazin Sergiu92 Sergiu92 V-as ruga sa-mi spuneti ce consecinte are inchiderea unui magazin, la care patronul (firma) are datorii catre mai multe firme -cateva sute de lei/furnizor- si ... (vezi toată discuția)