Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare CIM in REVISAL cu o data ulterioara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare CIM in REVISAL cu o data ulterioara

Buna seara,

doresc sa efectuez o incetare in REVISAL cu data de 31.12.2011, dar pe care sa o operez si sa o transmit catre ITM in data de 23.12.2011. In perioada 23-31.12.2011 angajatul va fi in concediu de odihna. Credeti ca este legal sa fac aceasta incetare in avans?

Multumesc.
Legal este , intrucat sanctiunea se aplica pentru depasirea termenului de transmitere ...insa nu vad de ce nu se poate opera incetarea in data de 03.01.2012 avand in vedere ca 31.12.2011 pica sambata ...?