avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partajarea bunurilor succesorale in cadrul procesului ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partajarea bunurilor succesorale in cadrul procesului prin vanzare la licitatie

as dori sa cunosc mai mult despre aceasta procedura si daca stie cineva de vreo carte nisata pe acest subiect, m-ar ajuta. ce am gasit sunt doar chestiuni generale
Cel mai recent răspuns: ContSters230219 , utilizator 21:12, 15 Decembrie 2011
draguta esti conradictorie..
nu exista partajare prin vanzare la licitatie..
se vinde la licitatie cand nimeni nu cere un bun si toata lumea isi vrea partea:kissing:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj vanzare la licitatie- adjudecare de catre unul din coproprietari ? kukuk kukuk suntem 2 coproprietari spre finalul procesului de partaj judiciar,urmeaza vanzarea imobilului de catre executorul judecatoresc,intrebarea e daca la licitatie ... (vezi toată discuția)
O problema - 2 avocati cu pareri diferite vali m vali m Buna ziua.Am o problema. Am o hotarare judecatoreasc pt o executare silita a unui apartament.Propietarii sunt 2 persoane,sot si sotie.Doar sotia trebuie ... (vezi toată discuția)
Exeutare silita laurateodora laurateodora cate licitatii pot fi facute la executorul judecatoresc si cu cat se diminueaza suma apartamentului stabilita de expert? (vezi toată discuția)