avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1230 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt din supermarket
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt din supermarket

am fost prinsa filmata sustragand obiecte din supermarket. m-a oprit paza dupa ce am achitat cosul şi am fost dusa la camera de control. Mi s-a cerut buletinul, s-a intocmit o constatare, am platit obiectele si mi-au fost date. nu a fost chemata politia. Cei de la paza mi-au dat drumul si mi-au spus sa nu mai fac. Ce mi se poate intampla?
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 23:17, 19 Ianuarie 2012
Sa nu mai furati!
Daca nu a fost politia anuntata, ati scapat!
Va aflati in baza de date a unitatii ca persoana care a sustras bunuri
In situatia in care veti fi depistata ca savarsind aceiasi fapta ,in baza probelor inregistrate
la unitatea comerciala riscati si este posibil a vi se intocmi dosar penal
DACA POLITIA NU A FOST ANUNTATA ATUNCI, O MAI POT ANUNTA EI ULTERIOR?
Cat timp se pastreaza inregistrarile?
Mor de frica!
Stiu ca trebuia sa-mi fie frica atunci, dar nu stiu ce a fost in capul meu!
Daca o anunta ce pot pati?
Ultima modificare: Sâmbătă, 17 Decembrie 2011
castoralexa, utilizator
In situatia expusa cand au fost platite bunurile respectiv nu exista prejudiciu,unitatea nu se mai complica cu implicarea autoritatilor
Multumiti celui de sus ca ati scapat si pe viitor debarasati-va de astfel de indeletniciri neortodoxe
elga50 a scris:

Sa nu mai furati!
Daca nu a fost politia anuntata, ati scapat!

Fapta pe care am savarsit-o nu imi da pace. Ma distrage de la toate activitatile. Nu mai pot face treaba, nu mai pot manca, am slabit 7 Kg., nu mai pot dormi. Ati putea sa-mi spuneti, va rog frumos care este termenul exact in care supermarketul ar mai putea sa ma reclame la Politie?Imi este tare frica. Nu stiu ce a fost in capul meu!

Alte discuții în legătură

Furt calificat din hipermarket antonik93 antonik93 ieri prietena mea a fost surprinsa sustagand bunuri in valoare de 30 de lei.a fost prinsa de organele de paza,dusa in acea camera ,unde s-a completat o fisa si ... (vezi toată discuția)
Interdictie intrare in hipermarket puiutzubleg puiutzubleg Buna ziua, In urma cu o saptamana, am fost fara sa vreau martora unor evenimente, fiind la cumparaturi cu o prietena. Aceasta a sustras dintr-un hipermarket ... (vezi toată discuția)
Furt in magazin mnbvc mnbvc am fost prins sustragand din magazin bunuri in valoare de 108 ron . am fost introdus intr-o camera, unde mi-am dat datele personale, am platit bunurile si am ... (vezi toată discuția)