Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Revenire: nelamuriri!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Revenire: nelamuriri!

Va rog sa-mi spuneti baza legala, in care beneficiarul sa numeasca, prin decizie un diriginte de santier. (sunt director de scoala si trebuie sa numesc printr-o decizie un diriginte de santier, si am nevoie de legislatia aferenta). Va multumesc!
Pentru a va putea lamuri privitor la ceea ce aveti de facut, va sfatuiesc sa cititi macar urmatoarele acte normative :Legea 10/1995 privind calitatea in constructii si Legea 50/1991 privind autorizarea lucrarilor de constructi isi OMTCT 1430/2005 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii 50/1991.
Cam "stufoase" aceste legi..dar multumesc, oricum! O sa le studiez!