Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... POLITA RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

POLITA RCA

se pot incheia 2 polite rca pentru un singur autoturism la 2 firma diferite?
am simulat pe net pretul la o polita rca , dar nu am confirmat polita pentru ca imi cereau sa platesc in avans polita , am cerut sa mi se anuleze polita , si mi s-a spus ca o anuleaza, Au trecut 7 zile, si in sistem apar cu polita valida, dar ea nu a fost confirmata si nici platita de mine.
nici o problema dv. platiti o polita unde vreti si cu asta ati terminat o s-o anuleze ei
Da este posibil... puteti incheia chiar si mai mult de 2 polite RCA pentru o singura masina. In acest caz... asiguratorii raspund in solidar in cazul unei daune. Daca ati simulat pe net polita ... asta nu inseamna ca s-a si salvat .... adica s-a emis. De regula se cere plata in avans iar apoi se emite polita. In cazul in care nu ati achitat nimic... mai mult ca sigur nu este emisa. Apareti doar la ei in sistem cu datele salvate... nu si in baza de date CEDAM.