Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatriculare auto

Buna ziua. Am achizitionat in octombrie un autoturism inmatriculat in Romania(prima inmatriculare fiind in 1990) si inca nu l-am transcris pe numele meu.Noua taxa auto se refera doar la masinile aduse si inmatriculate in tara inainte de 2007 sau si la restul masinilor( cele care nu au fost aduse din afara ci inmatriculate in Romania )?Va multumesc.Astep raspuns
Se refera la TOATE masinile care nu au platit taxa si au fost inmatriculate inainte de 2007 -nu se specifica daca au fost aduse de afara sau din Romania
Totusi sa vedem forma finala prin publicare legii in MO.
Pentru a nu avea surprise dupa publicarea in Monitor a modificarilor, ar fi bine sa aveti in vedere inmatricularea ACUM a autot. cumparat.
Primul pas: certificatul de autenticitate