Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general plati catre administrator din casa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

plati catre administrator din casa

Care este plafonul pt plati din casierie catre persoane fizice (administratori)?Acestia au creditat firma pe baza contractului de imprumut si acum vor banii cash din casa. Va multumesc
Nu este un plafon maxim.
Platile catre persoane fizice nu se supun plafonului de max. 5000 ron pe zi?
Nu. Limita este doar pentru persoane juridice.