Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Garda Financiara
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Garda Financiara

Am primit 20000 lei amenda de la garda financiara pe societate si nu am bani sa o platesc am dat-o in instanta si am pierdut .Ce se poate intampla cu societatea tin sa precizez ca am un bar si nu am nimic cumparat pe firma si as vrea sa stiu daca amenda se duce la fisc.
da si daca nu o platiti va executa...:yes:
Sanctiunea se constituie titlu executoriu, iar organul fiscal o va pune in executare silita. Probabil se va pune poprire pe conturi, se vor demara procedurile de executare silita prin vanzare a unor active etc.