Forum Discuţii juridice Executare silită nelamuriri legate de contractul de asistenta juridica
Discuție deschisă în Executare silită

nelamuriri legate de contractul de asistenta juridica

doresc sa inchei un contract cu un avocat. am inteles care este onorariul si cand trebuie platit (cand iau banii in urma executarii), dar am cateva nelamuriri. la alte clauze scrie pe undeva: toate litigiile privitoare la nasterea, modificarea, stingerea, interpretarea si executarea prezentului contract pot fi supuse regulilor de arbitraj si regulilor de procedura prevazute de lege si statutul profesiei de avocat. intrebare: daca eu dintr-un anume motiv vreau sa renunt la el, trebuie sa platesc ce anume si cat anume daca inca nu am reusit sa iau banii???
E f bine ca aveti contractul ca sa-l studiati.
Este vb de legea nr 51/1995 republicata, privind organizarea si exercitarea profesiei de avocat.
Sa va uitati in contract la CLAUZE SPECIALE daca aveti, dar puteti lamuri f bine cu avocatul dvs acest aspect.
Flavius1984, utilizator