Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificarea art 16 din legea 85/1992
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificarea art 16 din legea 85/1992

Buna ziua,
Am depus dosarul de cumparare a unui apartament pe 19.12.2011. Ni s-a spus de aceasta lege ca a intrat in vigoare, dar ca deocamdata nu putem cumpara pentru ca nu se stie inca metodologia de aplicare a acestei legi si ca trebuie sa revenim dupa 15 ianuarie anul viitor. Intrebare: O lege este valabila fara metodologie de aplicare? Mentionez ca avem numar de inregistrare al dosarului si in cateva zile obtinem si avizul primarului. Ce ne impiedica sa cumparam apartamentul anul acesta?#-o
buna seara, sunt in aceeasi situatie ,e greu ,dar cui sa ne adresam ?cum de nu raspunde nimeni?e un subiect important deci v-as ruga din suflet sa ne spuneti cui sa ne adresam .multumim anticipat