avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificarea art 16 din legea 85/1992
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificarea art 16 din legea 85/1992

Buna ziua,
Am depus dosarul de cumparare a unui apartament pe 19.12.2011. Ni s-a spus de aceasta lege ca a intrat in vigoare, dar ca deocamdata nu putem cumpara pentru ca nu se stie inca metodologia de aplicare a acestei legi si ca trebuie sa revenim dupa 15 ianuarie anul viitor. Intrebare: O lege este valabila fara metodologie de aplicare? Mentionez ca avem numar de inregistrare al dosarului si in cateva zile obtinem si avizul primarului. Ce ne impiedica sa cumparam apartamentul anul acesta?#-o
Cel mai recent răspuns: florynnyceboy , utilizator 22:49, 23 Aprilie 2012
buna seara, sunt in aceeasi situatie ,e greu ,dar cui sa ne adresam ?cum de nu raspunde nimeni?e un subiect important deci v-as ruga din suflet sa ne spuneti cui sa ne adresam .multumim anticipat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicarea legii 175/16 iul 2010 georgecu georgecu buna ziua! va rog sa ma ajutati intr-o problema pe care o am mama mea vrea sa-mi faca acte de vanzare-cumparare pe un apartament, la care am achitat toata ... (vezi toată discuția)
Legea 221/2009 maria_trailescu maria_trailescu Buna ziu.Numele meu e Maria as vrea sa stiu si eu daca legea 221/2009 mai e valabila sau daca sa mai promulgat ceva in legatura cu aceasta lege.Intreb deoarece ... (vezi toată discuția)
Legea 158/2011privind cresterea performantei energetice a blocurilor de locuinte dodo2009 dodo2009 \"Art. 27^1 Proprietarii apartamentelor din blocurile de locuinte si ai imobilelor care au executat lucrari de interventie pe cheltuiala proprie beneficiaza, ... (vezi toată discuția)