Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu fara plata

Buna ziua,problema e urmatoarea:am 2 salariati care sunt in concediu fara plata din 24.08.2011-27.12.2011.Deci la data incetare suspendare trec 27.12.2011 sau 28.12.2011? va multumesc
Fie se transmite la data incetarii suspendarii , fie se transmite in termenul prevazut de art.4 alin.2 din Hg nr.500/2011 .... in tacerea legii, consider ca sunt aplicabile prevederile art.4 alin.2 din Hg nr.500/2011.
multumesc
Pt cei doi angajati am facut cerere de suspendare....acum ca au venit la lucru,mai trebuie sa le fac si decizie de revenire din cfp?Aveti cumva vreun model?Multumesc
Daca s-a facut decizie de suspendare , atunci la revenirea din CFP se va face si decizie de incetare a suspendarii si de reluare a activitatii ...

S.C. ..............................
SEDIU SOCIAL .........................
NR. TELEFON ..........................
CF / CUI ...................................
J/ .........................................

DECIZIA NR. ............... / ................
de incetare a suspendarii contractului inividual de munca nr............/..................

Avand in vedere ................................, cauza potrivit careia inceteaza situatia,iar salariatul
urmeaza a-si relua activitatea,
In temeiul Legii nr.31/1990,cu privire la societatile comerciale, reprezentantul legal al SC
.........................................,emite urmatoarea

DECIZIE :
Art.1 Incepand cu data de .....................,inceteaza suspendarea contractului individual de munca nr. .................. / ....................,salariatul reluandu-si activitatea.

Art.2 Prevederile prezentei decizii de suspendare urmeaza a fi executate si comunicate
salariatului/ei.

Reprezentant legal,
Va multumesc,dar spuneti-mi ce data trec la "incepand cu data de ........inceteaza suspendarea cim "trec 27.12.2011 sau 28.12.2011?, pt ca atunci cand trec la data incetarii suspendarii in revisal 27.12.2011,imi arata ca cim-ul respectiv e deja activ la data de 27.12.2011.
Arion Ramona, utilizator