avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu fara plata

Buna ziua,problema e urmatoarea:am 2 salariati care sunt in concediu fara plata din 24.08.2011-27.12.2011.Deci la data incetare suspendare trec 27.12.2011 sau 28.12.2011? va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:30, 28 Decembrie 2011
Fie se transmite la data incetarii suspendarii , fie se transmite in termenul prevazut de art.4 alin.2 din Hg nr.500/2011 .... in tacerea legii, consider ca sunt aplicabile prevederile art.4 alin.2 din Hg nr.500/2011.
multumesc
Pt cei doi angajati am facut cerere de suspendare....acum ca au venit la lucru,mai trebuie sa le fac si decizie de revenire din cfp?Aveti cumva vreun model?Multumesc
Daca s-a facut decizie de suspendare , atunci la revenirea din CFP se va face si decizie de incetare a suspendarii si de reluare a activitatii ...

S.C. ..............................
SEDIU SOCIAL .........................
NR. TELEFON ..........................
CF / CUI ...................................
J/ .........................................

DECIZIA NR. ............... / ................
de incetare a suspendarii contractului inividual de munca nr............/..................


Avand in vedere ................................, cauza potrivit careia inceteaza situatia,iar salariatul
urmeaza a-si relua activitatea,
In temeiul Legii nr.31/1990,cu privire la societatile comerciale, reprezentantul legal al SC
.........................................,emite urmatoarea

DECIZIE :
Art.1 Incepand cu data de .....................,inceteaza suspendarea contractului individual de munca nr. .................. / ....................,salariatul reluandu-si activitatea.

Art.2 Prevederile prezentei decizii de suspendare urmeaza a fi executate si comunicate
salariatului/ei.

Reprezentant legal,
Va multumesc,dar spuneti-mi ce data trec la "incepand cu data de ........inceteaza suspendarea cim "trec 27.12.2011 sau 28.12.2011?, pt ca atunci cand trec la data incetarii suspendarii in revisal 27.12.2011,imi arata ca cim-ul respectiv e deja activ la data de 27.12.2011.
Ultima modificare: Miercuri, 28 Decembrie 2011
Arion Ramona, utilizator

Alte discuții în legătură

Data sfarsit suspendare=data incetare suspendare? gabrieladina gabrieladina In cazul unei angajate care revine de pe CCC, cand se opereaza in revisal incetarea suspendarii, data incetarii suspendarii este identica cu data sfarsitului ... (vezi toată discuția)
Incetare cim dupa expirare concediu crestere copil atlassport atlassport In data 20.02.2013 a intrat o angajata in concediu de crestere copil pentru 2 ani.(CIM a fost suspendat) Acum vreau sa incetez CIM, nu se mai intoarce la ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)